Технічний огляд та діагностика вогнегасників.

1. Технічне обслуговування вогнегасника  включає в себе періодичні перевірки, огляди, ремонт, випробування і перезарядку вогнегасників.

2. Періодичні перевірки необхідні для контролю стану вогнегасників, контролю місця установки вогнегасників вогнегасника і надійності їх кріплення, можливості вільного підходу до них, наявності, розташування і читання інструкції по роботі з вогнегасниками.

3. Вогнегасники , виведені на час ремонту, випробування або перезарядки з експлуатації, повинні бути замінені резервними вогнегасниками з аналогічними параметрами.

4. Щоквартальна перевірка вогнегасника  включає в себе огляд місця установки вогнегасників, а також проведення зовнішнього огляду вогнегасників.

В ході проведення зовнішнього огляду контролюється:

– відсутність вм’ятин корпусу, відколів, глибоких подряпин на корпусі, вузлах управління, гайках і голівці вогнегасника;

– стан захисних і лакофарбових покриттів;

– наявність чіткої і зрозумілої інструкції;

– стан запобіжного пристрою;

– справність манометра або індикатора тиску, наявність необхідного клейма і величина тиску в вогнегаснику закачного типу або в газовому балоні;

– маса вогнегасника порошкового , а також маса ОТВ в вогнегаснику (останню визначають розрахунковим шляхом);

– стан гнучкого шланга (при його наявності) і розпилювача ОТВ (на відсутність механічних пошкоджень, слідів корозії, ливарного відшарувався або інших предметів, що перешкоджають вільному виходу ОТВ з вогнегасника);

– стан ходової частини і надійність кріплення корпусу вогнегасника на візку (для пересувного вогнегасника), на стіні або в пожежній шафі (для переносного вогнегасника).

Залиште відповідь